همکاریهای گمرکات بیله سوار مغان ایران و جمهوری آذربایجان گسترش می یابد
اکتبر 14, 2018
تور دوچرخه‌سواری مغان برگزار شد
اکتبر 19, 2018
همکاریهای گمرکات بیله سوار مغان ایران و جمهوری آذربایجان گسترش می یابد
اکتبر 14, 2018
تور دوچرخه‌سواری مغان برگزار شد
اکتبر 19, 2018

خانه های محلی و روستایی، یکی از انواع اقامتگاه هایی هستند که تور های گردشگری مختلف (به خصوص تور های طبیعتگردی چند روزه) ممکن است برای اقامت های شبانه مسافران در نظر بگیرند. اگر جزو کسانی هستید که تا کنون در خانه محلی اقامت نداشته اید یا قرار است به زودی به همراه یک تور استراحت در خانه محلی را تجربه کنید، بد نیست ادامه این مطلب را بخوانید تا با راه و رسم ماندن در یک خانه روستایی بیشتر آشنا شوید.

 

شما مهمان هستید: درست است که شما پول داده اید، اما در نهایت باز هم قرار است مهمان خانواده ای باشید و نمیتوانید انتظار داشته باشید که اختیار تام در هر زمینه ای را داشته باشید. پس به عنوان یک مهمان خوب، احترام صاحبخانه را حفظ کنید. همچنین نوع پوشش خود را نیز مد نظر داشته باشید. پوششی که در شهرهای بزرگ ممکن است عادی باشد، برای افراد محلی امکان دارد بی توجهی به شئونات و سنت ها تلقی شود.

 

کمک در کار های خانه: اگر حال و حوصله دارید، می توانید به صاحبخانه در انجام برخی کارها کمک کنید. بدین صورت رابطه صمیمانه تری می توانید با آنها برقرار کرده و از اقامت خود بیشتر لذت ببرید.

 

شرکت کردن در گفتگوها با صاحب خانه و محلی ها: سر صحبت را باز کنید. از اوضاع و احوالشان و اینکه در زمان های مختلف چگونه روزگار را سر می کنند بپرسید. بدین شکل هم اطلاعات خودتان افزایش پیدا می کند و هم افراد محلی حس بهتری از حضور یک غریبه در بین خودشان پیدا خواهند کرد.

 

مرتب باشید: به عنوان یک مهمان، بهتر است مرتب باشید و نظم وسایل خانه را به هم نزنید. شاید یک خانه محلی ساده چیزی برای بر هم زدن نداشته باشد، اما رعایت نکته های ریز (مانند از پا در آوردن کفش قبل از ورد به خانه یا موارد دیگر) خود تاثیر مثبتی می تواند داشته باشد.

 

با محدودیت ها کنار بیایید: یک خانه روستایی قطعا محدودیت هایی دارد. ممکن است آب حمام گرم نباشد، یا شامی که برایتان تدارک دیده اند با آانچه انتظار دارید فرق کند. همچنین ممکن است لازم باشد مدل ساندویچی و در فضایی کوچک با همسفران خود شب را تا صبح سر کنید.

 

لوازم شخصی تان را همراه داشته باشید: از آنجا که ممکن است با محدودیت هایی روبرو شوید، بهتر است لوازم شخصی و نظافت و دمپایی (برای مواردی که دستشویی بیرون خانه بوده و حوصله کفش پوشیدن ندارید) به همراه داشته باشید. کیسه خواب هم فراموش نشود!

 

قبل از خروج محل اقامت خود را تمیز کنید: توضیح اضافه ای لازم ندارد!

 

گردآوری: گروه اولدوز مغان

2 دیدگاه

  1. حسین گفت:

    سلام خسته نباشید
    عالی سایت کاملی در رابطه با مغان دارید تشکر ویژه

دیدگاهتان را بنویسید