جشنواره عشایر مغان
آوریل 19, 2018
زندگی کوچ نشینان شاهسون
آوریل 23, 2018
جشنواره عشایر مغان
آوریل 19, 2018
زندگی کوچ نشینان شاهسون
آوریل 23, 2018

رئیس اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل گفت: کشت و صنعت مغان قابلیت تبدیل به قطب گردشگری – کشاورزی را داراست که در صورت توجه به جاذبه‌های بالقوه آن می‌توان دستاوردهای قابل قبولی را به دست آورد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اردبیل، نادر فلاحی بعد از ظهر امروز در نشست همفکری با روسای میراث فرهنگی شهرستان‌های بیله‌سوار و پارس‌آباد مغان اظهار داشت: کشت و صنعت مغان قابلیت تبدی به قطب گردشگری – کشاورزی را داراست که در صورت توجه به جاذبه‌های بالقوه آن می‌توان دستاوردهای قابل قبولی را به دست آورد.

وی با اشاره به این که نیازمند اهتمام ویژه مسئولان برای توسعه حوزه گردشگری در این منطقه هستیم بیان کرد: باید از ظرفیت‌های دشت مغان (شهرهای گرمی، بیله سوار، جعفرآباد، پارس آباد و اصلاندوز مغان) به طور شایسته استفاده شود تا بتوانیم در امر جذب گردشگران نیز موفق عمل کرده و با رفع موانع و مشکلات از موقعیت‌های مناسب شهرستان‌های مرزی استان به نحو احسن استفاده کنیم.

رئیس اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل گفت: برگزاری جشنواره‌های متعدد فرصتی بسیار مطلوب برای ایجاد سرمایه‌گذاری و توسعه جاذبه‌های گردشگری در سطح ملی و بین‌المللی است که در این زمینه تمام تلاش و اهتمام ما این است که بتوانیم جشنواره کوچ بیله‌سوار را در سطح بین‌المللی برگزار کنیم.

فلاحی تصریح کرد: برپایی بازارچه صنایع دستی در پایانه مرزی بیله‌سوار موغان نیز از دیگر برنامه‌های محوری این مجموعه است که نیازمند حمایت همه‌جانبه مسئولان و بخش خصوصی برای تحقق اهداف مورد نظر در راستای توسعه بخش گردشگری و جذب گردشگران داریم.

وی اظهار کرد: توسعه اقتصادی استان منوط به تقویت زیرساخت‌ها و امکانات است که به همین منظور نیاز است با در نظر گرفتن قابلیت‌های موجود توسعه گردشگری استان را عملا شاهد باشیم و در این راستا رفع موانع سرمایه‌گذاری امری لازم و ضروری است که باید مورد توجه واقع شود.

رئیس اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل گفت: انتظار ما از نمایندگان مردم در مجلس این است که در رفع موانع سرمایه‌گذاری در سطوح ملی و بین‌المللی تلاش همه‌جانبه‌ای داشته باشند و در راستای معرفی و شناساندن جاذبه‌های متعدد گردشگری استان نهایت همکاری را با ما داشته باشند.

فلاحی اظهار کرد: صدور موافقت اصولی طرح‌های سرمایه‌گذاری در کم‌ترین زمان ممکن نیازمند تعاملات همه‌جانبه مسئولان است تا بتوانیم با همفکری همدیگر در دستیابی به افق ۲۰۲۰ گردشگری استان موفق عمل کرده و در اجرای موفق طرح‌های توسعه گردشگری تحولات گسترده‌ای را شاهد باشیم.

 

گردآوری: گروه اولدوز مغان

دیدگاهتان را بنویسید