طرح جامع روستای هدف گردشگری «مقصودلوی کورعباسلو» منطقه مغان تدوین می‌شود
دسامبر 23, 2017
جشنواره عشایر مغان
آوریل 19, 2018
طرح جامع روستای هدف گردشگری «مقصودلوی کورعباسلو» منطقه مغان تدوین می‌شود
دسامبر 23, 2017
جشنواره عشایر مغان
آوریل 19, 2018

هشتمین جشنواره کوچ عشایر منطقه مغان در تاریخ ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ در بخش جعفر آباد مغان برگزار خواهد شد.

بنا بر اعلام فرماندار شهرستان بیله سوار مغان، جشنواره کوچ عشایر همچون سال های پیش در جهت معرفی توانمندی های محیطی و استفاده بهینه از ظرفیت های گردشگری دشت مغان برگزار خواهد شد. در این جشنواره انواع فعالیت های ورزشی مانند مسابقات سوارکاری و تیراندازی، صنایع دستی، و غذاها و خوراکی های محلی همچون نان های سنتی و آش دوغ در معرض دید بازدیدکنندگان قرار خواهد گرفت.

در جشنواره کوچ عشایر مغان همچنین انواع آداب و رسوم و مراسم سنتی مانند جشن های نمادین عروسی و مراسم حنابندان اجرا می گردد. هم‌چنین مسافران و بازدیدکنندگان می توانند با استقرار در چادرهای سنتی و آلاچیق های تعبیه شده، بیشتر با محیط و زندگی عشایری آشنا گردند.

دشت مغان با مساحتی در حدود ۱۵۵۴ کیلومتر مربع، منطقه ای سرسبز و خوش آب و هوا در شمال غربی ایران و هم مرز با کشور جمهوری آذربایجان است. در فصل بهار و تابستان، طبیعت جلوه های بی نظیری از خود را در آن به نمایش می گذارد.

 با توجه به برگزاری این جشنواره، شرکت اولدوز گشت شرق، کارگزار و مجری تورهای عشایری و روستایی دشت مغان و سبلان، با همکاری گروه توسعه گردشگری و بازرگانی مغان در نظر دارد جهت همکاری بهتر و مناسب در برگزاری تور و اجرای خدمات در مقصد شهرهای دشت مغان، مشگین شهر (خیاو) و خدا آفرین و کلیبر (قره داغ) در آذربایجان و نیز آشنایی هرچه بیشتر کارشناسان و مدیران فروش شرکت های همکار با اقامتگاهها، خدمات و جاذبه های منطقه ساوالان (دشت مغان، مشگین شهر و کلیبر و …) یک تور اینفوی ویژه آشنایی با مراکز گردشگری و خدمات ارائه شده در مناطق روستایی و عشایری منطقه ساوالان همراه با جشنواره کوچ عشایر شاهسون در ۱۴ اردیبهشت ماه ۱۳۹۷ برگزار نماید.

برای آشنایی بیشتر با شرایط تور اینفو، اینجا را کلیک کنید یا با شماره تلفن ۶۶۸۹۰۶۸۹-۰۲۱ تماس حاصل نمائید.

 

دیدگاهتان را بنویسید