دریاچه قالغانلو گرمی مغان
نوامبر 6, 2017
چشمه داشلی بولاغ مغان
نوامبر 11, 2017
دریاچه قالغانلو گرمی مغان
نوامبر 6, 2017
چشمه داشلی بولاغ مغان
نوامبر 11, 2017

معرفی شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان

شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان، شامل شهرستانهای منطقه مغان از جمله بیله سوار مغان و پارسا آباد مغان با داشتن اراضی وسیع کشاورزی، دو هزار و ۶۰۰ هکتار باغات میوه، مجتمع بزرگ دامپروری، کارخانه قند، کارخانه لبنیات، کارخانه فرآوری میوه و چند واحد تولیدی دیگر یکی از شرکت های منحصر بفرد کشور محسوب می شود.

شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان

 

باغات میوه شركت كشت و صنعت و دامپروری مغان

باغات میوه شركت كشت و صنعت و دامپروری مغان كه بعنوان وسیعترین و كاملترین طرح باغبانی مدرن در سطح خاورمیانه می باشد توسط كارشناسان شركت هاوائین اگرونومیك طراحی و با تامین نهالهای متنوع از موسسه ژورژدلبارد فرانسه طی سالهای ۵۴ تا ۵۶ با استفاده از سیستم آبیاری قطره ای و در قطعات ۴ هكتاری در مساحت ۳۰۰۰ هكتار احداث گردیده است.

کشاورزی شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان

ضمناً بمنظور ایجاد تنوع محصولات باغی بجای برخی از ارقام میوه حذفی، ۱۳۰ هكتار از درختان بادام دیرگل، آلوی سانتاروزا، زردآلو و گوجه سبز درختی اقدام به كاشت شده است. در راستای سیاست توسعه باغات زیتون در قسمتی از اراضی كم بازده و تپه ماهور ۵۰۱ هكتار زیتون كاشت گردیده و در نظر است كه این سطح در سالهای آتی به ۱۰۰۰ هكتار توسعه داده شود.

میوه شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان

شایان ذكر است، در حال حاضر در باغات میوه شركت ۱۱۱ رقم محصولات باغی اعم از هلو، شلیل، آلو، آلبالو، گیلاس، زردآلو، گوجه سبز درختی، بادام درختی، فندق، سیب و زیتون تولید می شود. در طول سنوات بهره برداری، قسمتی از درختان میوه (گلابی و انار) به دلیل عدم سازگاری با شرایط اقلیمی مغان، حذف شده است (واحد آمار و اطلاعات شركت كشت و صنعت و دامپروری مغان، ۱۳۸۷). اما هر گونه درختی كه نشان دهنده وجود جنگل بوده باشد و به صورت طبیعی رویش كرده باشد كمتر دیده می شود. در مجموع ۶۲۰۲۴ هكتار از اراضی منطقه پارس آباد مغان زیر كشت محصولات كشاورزی رفته و از این مجموع ۴۰۰۰ هكتار به كشت باغات اختصاص یافته است.

گروه اولدوز مغان با دارا بودن متخصصین کشاورزی و امور باغداری و دامپروری پذیرای همه مسافران و کسانی که قصد استفاده از تجربیات در همه فعالیت مجموعه کشت و صنعت و دامپروری مغان دارند، می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید