روستای دومولوی انگوت مغان
اکتبر 17, 2017
دریاچه گیلارلوی گرمی مغان
اکتبر 20, 2017
روستای دومولوی انگوت مغان
اکتبر 17, 2017
دریاچه گیلارلوی گرمی مغان
اکتبر 20, 2017

سرچشمه رود ارس یا آراز

رود ارس که در زبان ترکی آراز ناميده می شود، از کوههای مين گول (هزار برکه) ترکیه در جنوب شهر ارزروم سرچشمه مي گيرد. پس از عبور از مرز ایران و جمهوری آذربایجان (شهرستانهای ماکو، قره جالو یا پلدشت، جلفا، کلیبر، خمارلو قره داغ، اصلاندوز مغان ، پارس آباد مغان) در نزدیکی شهر سالیان با رود کورا متصل و بعد از طی مسافتی به دریای خزر می ریزد.

طبيعت سرسبز جزيره ها، پرندگان و کوه های زيبا و سر به فلک کشيده اطراف رود ارس یا همان آراز جاذبه ای دل انگيز با پوشش گیاهی و جنگلی برای گردشگران ايجاد نموده است.

سد میل مغان رودخانه ارس آراز

اين رودخانه در نوار مرزی شمال غرب کشور ایران واقع شده است و داري سه سد بزرگ مي باشد که عبارتند از: سد بزرگ آراز (ارس)، سد خمارلو (خدا آفرين) و سد ميل مغان در نزدیکی آصلان دوز مغان.

دریاچه سد میل مغان آراز - ارس

همچنين بر روی رودخانه ارس، پل های مواصلاتی پلدشت، پل چوبی و پل راه آهن جلفا، پل نوردوز، پل اصلاندوز و بيله سوار مغان از جمله مبادی ورودی و خروجی ارس محسوب می شوند.

سد میل مغان اصلاندوز هورادیز

در کناره رود ارس درختان و جنگلهایی در امتداد رودخانه واقع شده است و برخی از نقاط رود به دو تکه ایجاد شده و مناطقی به عنوان جزیره که در زبان منطقه “شام” اطلاق می گردد.

سد میل موغان هورادیز آصلان دوز

گروه اولدوز مغان در برنامه تورهای خود بازدیدهای مختلفی از مناطق جنگلی و ساحلی رودخانه ارس (آراز) قرار داده است و در صورت همسفر شدن با ما از دیدن این مناطق جذاب لذت خواهید برد.

دیدگاهتان را بنویسید